Menu Close

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandis – knygų mylėtojų mėnuo, nes balandžio 2 – ąją gimė žinomiausias pasakininkas Hansas Kristianas Andersenas ir ji minima kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Pasakos ir knygos – neatsiejama vaikystės dalis. Mažieji  Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ knygų mylėtojai  kasdien gyvena pasakų ir knygų apsupty, tad šį mėnesį  ne tik klausėsi pasakų, vartė, skaitė knygas, bet ir  organizavo  įvairias STEAM veiklas. Mažiesiems knygų mylėtojams iškilo klausimas, ar sunku knygą parašyti ir pagaminti patiems? Tad vaikai nutarė tai išsiaiškinti patys kurdami, iliustruodami ir rašydami savo knygutes. Išsiaiškinę, jog knygų gamybai tikrai naudojamas popierius – pabandė jį perdirbti gamindami knygų skirtukus.

 

Kadangi pagamintas knygas reikėjo kažkur sudėti, tad ugdytiniai sugalvojo pagaminti ir knygų lentyną. Patys ją projektavo bei konstravo iš medienos ir vinių. O norėdami įsitikinti, kad tikrai Coliukę gali išlaikyti lelijos žiedas, vaikai patys pasidarę dekoracijas  vaidino pagal  H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“ , meniškai panaudojo senos knygos puslapius. Apgailestaudami, kad karantino metu visi kartu negali nueiti į biblioteką, savo pagamintas knygutes perdavė į biblioteką, kur surengta jų parodėlė.

Skip to content